logo
Majade ehitustehniline
kirjeldus
Ehitaja

Türi Kvartalit ehitab Riser Ehitus, kes on edukalt ehitusmaastikul tegutsenud alates 2016.a. ning loonud tänaseks juba rohkem kui 50 000 m2 elu- ja äripinda.  Ehitusettevõttes on kasutusele võetud kõik rahvusvahelistele standarditele vastavad kvaliteedi-, tööohutuse- ja keskkonnaalased juhtimissüsteemid ning Riser omab Bureau Veritas vastavasisulisi sertifikaate.

Kawe jaoks on oluline, et meie koostööpartnerid oleksid innovaatilised, usaldusväärsed, korrektsed ning peaksid kinni oma lubadustest. Pikaajaline koostöö Riser Ehitusega on seda meile tõestanud. Samuti on seda märganud paljud teised. Nii on Tallinna linn 2021.a. tunnustanud Riser Ehitust Tallinna parima ja korrektseima ehitusplatsiga ehitusettevõtja tiitliga.

„Riser Ehitust iseloomustab entusiasm ja paindlikus oma töös ning hoolivus oma klientide vastu. Oleme koos ehitanud Kawe Kvartalisse Bolti peahoone, valmimas on uus A-energiaklassi büroohoone Kawe City Vabaduse väljaku ääres. On ainult rõõm alustada üheskoos ka meie esimese kortermaja ehitust!“ ütles Kawe juhatuse liige, Jaanus Kosemaa.

Valmimisaeg

Türi  9/1 maja ning park valmivad 2023.a. augustis.
Türi 9/2 maja valmib 2023.a. novembris.
Kogu kvartal valmib 2026.a.

Konstruktsioon

Majade kandvad seinad ja vahelaed on rajatud monteeritavatest raudbetoonpaneelidest. Majade kandekarkassi maa-aluses osas moodustavad raudbetoonist valatud seinad ja postid, ning neid ühendav monteeritav vahelagi.

Katus

Majadel on soojustusega lamekatus, mis on kaetud kleebitava rullmaterjaliga. Vihmavesi juhitakse majasisese äravoolu kaudu sadeveekanalisatsiooni.

Vahe- ja katuslaed

Tubade kõrgus on 2,75 meetrit, viimase korruse korteritel 3,1 meetrit. Parema heliisolatsiooni tagamiseks on vahelagede puhul kasutusel tavapärasest paksemad raudbetoonist õõnespaneelid, viimistletud v-vuugiga. Vannitoas ja koridorides on kasutusel kahekordne kipsplaatlagi.

Välimised seinad

Majade välisseinad on kolmekihilistest soojustatud raudbetoonpaneelidest. Majad eristuvad üksteisest erineva fassaadirütmi ja betooni tooni poolest. Hele toon on saavutatud betoonfassaadi titaanoksiidiga töödeldes, tumedal fassaadil on kasutatud toonitud betooni. Kõik betoonfassaadid on impregneeritud, mis tagab ilmastikukindlama ja paremini puhastatava pinna. Visuaalse aktsendi lisamiseks on majade fassaadid osaliselt viimistletud puidu imitatsiooniga kompaktpaneelidega.

Sisemised seinad

Korterite vahelised seinad on enamasti 180 mm paksused raudbetoonist seinapaneelid. Kohtades, kus paneelide kasutamine pole otstarbekas, on seinad laotud kiviplokkidest. Korterite siseseinad on kahekordse kattega metallkarkassil kipsplaatseinad, mis on täidetud mineraalvillaga.

Hubane viimistlus tubades ja vannitoas

Seinad ja laed on tasandatud, viimistluses põhitoon hele, iseloomu pakub aksentsein. Põrandaid katab laudparkett. Esiku põrandal keraamiline plaat, sanitaarruumides ja osaliselt ka tubades kipsplaadist ripplaed. Vannitubades on dušš või akrüülvann, valamu ning WC-pott. Põrandad ja seinad on märgaladel kaetud keraamilise plaadiga, seina ülemine osa (ukse sein) värvitud. Sanitaarkeraamika vastavalt paketile valge või värviline, sanitaartehnikas kasutatud erinevaid matte toone. Lõplik tubade siseviimistlus on teostatud vastavalt ostja poolt valitud siseviimistluspaketile.

Soojapidavad aknad ning turvalised uksed

Kõikidel korteritel on kolmekordse klaaspaketiga kõrge helikindlusega puit- ja puitalumiiniumaknad. Igas toas on lahtikäiv aken. Korteril on  on kõrgendatud helikindlusega puidust välisuks. Korteri siseuksed on liimpuitraamiga tahveluksed, viimistletud vastavalt siseviimistluspaketile.

Igal korteril on avar rõdu või terrass

Esimese korruse korteritel on avatud terrass, mis asub maapinnast soklikorruse võrra kõrgemal, eraldatud alal. Viimase korruse korteritel on privaatne klaaspiiretega terrass. Kõikidel teistel korteritel on klaaspiiretega rõdu. Terrasside põrandad on kaetud puit- või puitkomposiitlaudisega, rõdude betoonpõrandad on katmata.

Ökonoomne küttesüsteem

Majad on ühendatud Tallinna kaugküttevõrku. Tubades on kasutusel vesipõrandaküte, võimalusega igas ruumis eraldi temperatuuri reguleerida. Vannitubades on elektriline põrandaküte.

Sundventilatsioon

Majades on soojustagastusega sundventilatsioon, mida on võimalik reguleerida korteripõhiselt. Igas korteris on autonoomne sissepuhke-väljatõmbe süsteem ning lisaks eraldi kanal köögikubule.
7. korrusel lisatasu eest jahutuse välja ehitamise võimalus.

Majapidamisruum

Valitud korteritel on majapidamisruum, kus asuvad vee ja kanalisatsiooniühendused pesumasinale.

Veevarustus ja kanalisatsioon

Korterelamus vajalik soe vesi toodetakse soojasõlmes: korterite külma- ja soojaveearvestid paigaldatakse trepikotta, korterite välisukse kohal oleva ripplae taha. Veenäitude edastus on automaatse kauglugemisega.

Elekter

Paigaldatud on kõik vajalikud pistikupesad, lülitid, põrandakütteregulaatorid ning vannitoa ja üldruumide valgustid. Kaugloetavad elektriarvestid asuvad keldris, arvestite kilbis.

Kommunikatsioonid

Kõikides korterites on tagatud tehniline valmidus TV- ja internetiteenuste sõlmimiseks erinevate teenusepakkujatega. Kõikidesse majades on kiiret andmesidet võimaldav valguskaabliühendus. Korteri sisevõrk on välja ehitatud Cat6 kaabliga, mis on lõpetatud RJ45 pesadega.

Turvaline sissepääs ning kompaktne fuajee

Majade peasissepääs on metallprofiilist klaasuks, mis on avatav võtme, kiibi ja videofunktsiooniga varustatud fonolukusüsteemiga. Üldsissepääsude ja korterite uste lukud on sarjastatud.
Fuajee põrandad ja trepid on kaetud keraamiliste plaatidega. Kõikides majades on kiire lift.

Mugav parkimine ja praktilised panipaigad

Kõik majad on omavahel ühenduses maa-aluse suletud garaažiga, kus asuvad korteripõhised parkimiskohad ja panipaigad. Soovi korral saab parkimiskoha omanik tellida lisatasu eest parkimiskoha juurde elektriauto laadimisvõimaluse.

A-energiaklassi majad

Kõik majad vastavad tänapäevastele energiatõhususe nõuetele. Türi Kvartali energiaarvutusel põhinev energiatõhususarv vastab klassile A Majad ammutavad osaliselt energiat hoone katusel asuvatelt päikesepaneelidelt.

Ehitusgarantii

Kõigile korteritele ning üldruumidele kehtib kahe aasta pikkune ehitusgarantii.

Tänan!

Sinu kiri on teele saadetud.
Vastan Sulle esimesel võimalusel.

Võta julgesti ühendust!

Soovid küsida lisainfot või broneerida korterit?
Kirjuta või helista ja räägime projektist lähemalt!

    * Päringu saatmisel ning enda andmeid edastades annab klient nõusoleku, et on tutvunud Kawe isikuandmete töötlemise põhimõtete ja tingimustega ning nendega nõustunud.

    Peeter Soovik
    Elamuarenduse juht